Abazlar Otomotiv yeni yerinde müşterilerini bekliyor .

Lojistik Ekipmanları

77 Views

        

Abazlar Otomotiv sadece Konya’da yaşayan müşterilerine değil, şehir dışından gelen müşterilerine de kaliteli ve güvenilir hizmet sunmada öncü oluyor. Abazlar Otomotiv yeni yerinde müşterilerine baskı kurmadan ticaret yaparak, araç alırken doğru karar vermelerini sağlıyor.

abazlar-otomotiv-1.jpg

‘ARAÇ ALIM-SATIMINDA GÜVEN ESASLI ÇALIŞIYORUZ’

Kurumsal bir kimlikle ikinci el araç ticareti yaptıklarını dile getiren Abazlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Abaz, “Abazlar Otomotiv olarak bu şehirde 18 yıldır hizmet veriyoruz. İkinci el oto alım satımı yapıyoruz. Kurumsal formatta farklı bir portföyle hizmet veriyoruz. Herhangi bir ikinci el alım satımı değil, biraz daha üst kalite markaların alım satımını yapıyoruz. Araç alırken kilometresinin düşük olmasına, hasar kaydına, aracın ekspertizine, değişenine, boyasına dikkat ederek araç alıyoruz. Kilometresi oynanmış, pert kayıtlı araç alım satımı yapmıyoruz. Müşteri dilediği ekspertize gidip TSE belgesini, kilometresini noterde yazdırdıktan sonra aracı teslim ediyoruz. Kurumsal bir şekilde ilerliyoruz. Şehir dışına araç satışı daha fazla olduğu için şehir dışındaki vatandaş bizi araştırıyor. Güven konusunda da burada anlaşmalı olduğu bir ekspertize götürüyor. Biz de ekspertizini yaptırdıktan sonra ücretsiz bir şekilde nakliyeyle gönderiyoruz. Müşteri bize vekalet gönderiyor. Hesabımıza parayı gönderiyor. Bu şekilde araç satışını gerçekleştirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

memduh-abaz-abazlar-otomotiv.jpg

‘SATTIĞIMIZ ARAÇLARIN ARKASINDA DURUYORUZ’

Araç satarken güvene dayalı hareket ettiklerinin altını çizen Memduh Abaz, “Son zamanlarda hem esnaf arkadaşlarımız hem de yakın çevremiz bayilik konusunda bize çok ısrarcı oluyorlardı. Şimdi birkaç bayiyle görüşme halindeyiz. Allah nasip ederse o bayiliğin birini alacağız. Abazlar Otomotiv olarak sattığımız araçların arkasında duruyoruz. Kilometresi düşük, hasarsız, temiz araç alım satımı yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşı üzecek veya vatandaşı zor duruma sokacak bir ticaret yapmıyoruz. Araçla ilgili herhangi bir problem çıkarsa o problemi düzeltmeye çalışıyoruz. Bir problemin gözümüzden kaçma ihtimali bile olmuyor. Aldığımız araçların yetkili servis geçmişine baktırıyoruz. Hasar geçmişine baktırıyoruz. TÜVTÜRK’ten kilometre sorgularını yapıyoruz. Vatandaşı üzecek bir ticaret yapmıyoruz. Konya’da bu anlamda çok büyük bir başarı sağladık. Şehir dışından gelen vatandaşlar da bizi tercih ediyor. Toplamda 12 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Güzel bir ticaret yaptığımızı düşünüyoruz. Kurumsal konseptte çalıştığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

abazlar-otomotiv-3.jpg

‘MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ’

Hedeflerinin müşteriyi memnun etmek olduğuna vurgu yapan Abaz, “Müşteri firmamıza geldiği zaman onu sıkboğaz etmiyoruz. Rahat bırakıyoruz. Araç seçeneklerimizin fazla olmasından dolayı müşteri aklındaki arabanın yerine başka bir araba alabiliyor. Biz bu anlamda rehberlik de yapıyoruz. Burada müşteri ağırlama alanımız var. Gelen müşterilerimize çay kahve ikram ediyoruz. Müşterinin kafasına yatmıyorsa eğer aracı almıyor. Biz bu konuda ısrarcı olmuyoruz ancak bu şekilde onlarda bir iz bıraktığımızı düşünüyoruz. Şu anda 60’a yakın stokla çalışıyoruz. Burada hedefimiz para kazanmak değil müşteriyi memnun etmektir. İkinci hedefim para kazanmaktır. Müşteriyi kaybetmek ve kırmak istemeyiz. Bu doğrultuda ilerliyoruz. Ezbere ticaret yapmıyoruz” ifadelerine yer verdi.

abazlar-otomotiv-2.jpg

ARAÇ ALIRKEN DİKKAT!

İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenleri aktaran Abaz, “Vatandaşlarımız galeriden araç alırken o galericinin yetki belgesinin olup olmadığına baksınlar. Kurumsal TSE belgeli raporu ekspertize götürsünler. Ekspertizde A’dan Z’ye incelemesini yaptırsınlar. Daha sonra TÜVTÜRK’ten aracı sorgulatsınlar. Aracın kilometre kaydına, hasar kaydına, geçmişine baktırsınlar. Ekspertizini yaptırdıktan sonra notere gitsinler. Noterde imzalar atıldıktan sonra hesaba para aktarılıyor. Bunlara dikkat ederek devam etsinler. Son zamanlarda bu konuda dolandırılan vatandaşlarımız var. İnternette yapılan satışların çoğunda bir hüsran oluyor” diye konuştu. Abaz, müşterilere hem danışmanlık hem rehberlik yaparak onlarda ticaret yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

abazlar-otomotiv-4.jpg

abazlar-otomotiv-6.jpg

SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİNEW INNOVATION AT 2021 FOR THE CRYPTO CURRENCY. BIG OPPORTUNITY. FREE DOWNLOAD and FREE COINS.

( π ) Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 15 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/yildiztekin Download from your mobile phone and use username (yildiztekin) as your invitation code. Then mine from your mobile or desktop to collect Pi coin everyday.